Fizjoterapeutka, absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku fizjoterapia, uzyskała stopień doktora nauk o kulturze fizycznej w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Charakterystyka funkcjonalna pacjentów po całkowitej rekonstrukcji ścięgna Achillesa leczonych w Carolina Medical Center” w 2020 r..
Specjalizuje się w diagnostyce funkcjonalnej i biomechanice, prowadząc badania biomechaniczne zawodników różnych dyscyplin sportowych, w tym w szczególności zawodników polskiej reprezentacji zapaśników, pięcioboistów oraz siatkarzy.
Doświadczony wykładowca akademicki prowadzący zajęcia z biomechaniki m.in. na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie; wykładowca na kursach dla fizjoterapeutów w Centrum Edukacji Medycznej LUX MED; badacz w programie „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych” STRATEMEG pt. „Nowatorskie metody inżynierii tkankowej wspomagające gojenie i regenerację ścięgien i więzadeł” opracowanie metodologii rehabilitacji po operacjach ścięgna Achillesa z użyciem komórek macierzystych w latach 2016-2018.
Współautorka książki pt. „Rehabilitacja ścięgna Achillesa: kompletny protokół usprawniania po trójpęczkowej rekonstrukcji ścięgna Achillesa”, Warszawa 2016.
Członek Polskiego Towarzystwa Biomechaniki.
Fizjoterapeutka Polskiej Reprezentacji Narodowej w Sportowym Ratownictwie Wodnym oraz członek Komisji Medycznej Polskiego Związku Surfingu.
W Wyższej Szkole Nauk Medycznych prowadzi zajęcia z biomechaniki stosowanej i ergonomii, biomechaniki klinicznej oraz klinicznych podstaw fizjoterapii i fizjoterapii w ortopedii, traumatologii i medycynie sportowej.