Fizjoterapeutka, doktor nauk o kulturze fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, absolwentka tejże uczelni z roku 1985, której promotorem była legenda polskiej rehabilitacji – prof. dr hab. Andrzej Zembaty, fizjoterapeuta z nr 1 prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty w Polsce.
Specjalista w dziedzinie fizjoterapii (specjalizacja I stopnia 1991r.; specjalizacja II stopnia 2000 r.). Wieloletni kierownik fizjoterapii w LUX MED Tabita Sp. z o.o. w Konstancinie, a następnie w Centrum Opieki i Rehabilitacji LUX MED w Szymanowie, a w latach 1999 – 2009 koordynator zespołu fizjoterapeutów w Zakładzie Medycyny Fizykalnej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, a w latach 1987-1989 p.o. kierownika Zespołu Rehabilitacji w Wojewódzkim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ul. Niekłańskiej.
Terapeutka z ponad 30 letnim doświadczeniem klinicznym. Przez wiele lat zarządzała zespołami fizjoterapeutów organizując ich pracę, opracowywała plany terapii oraz kwalifikowała pacjentów do fizjoterapii. Uczestniczka licznych konferencji naukowo – szkoleniowych oraz kierownik kursów Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego podnoszących kwalifikacje zawodowe pracowników służby zdrowia. Dyplomowany terapeuta PNF. Terapeuta manualny (szkoła niemiecka). Odbyła liczne, dodatkowe certyfikowane kursy, m.in.: „Ergoterapia”, „Zasady rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym”, „Zasady leczenia dzieci z bocznymi skrzywieniami kręgosłupa”, „Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS ( onkologia; foniatria)”, „Postępowanie z pacjentem neurogeriatrycznym w praktyce fizjoterapeuty”, „Kinesiology Taping”.
W Wyższej Szkole Nauk Medycznych poprowadzi wykłady z Kinezyterapii oraz klinicznych podstaw fizjoterapii i fizjoterapii w geriatrii.